Sert Malzemeler İçin Vfr Serisi Karbür Frezeler

Sert Malzemeler İçin Vfr Serisi Karbür Frezeler

Söz Konusu Sertleştirilmiş Çeliğin İşlenmesi Olduğunda Mitsubishi Materials, Sektör Standartlarının Üzerinde Kesici Takım Üreticisi Olarak Kayda Değer Bir Üne Sahiptir. Pazardaki Bu Konumunu Daha Da Sağlamlaştırarak Şirket Şimdi De Yeni Vfr Serisi Küre Uçlu Karbür Frezeleri Piyasaya Sunmaktadır.

70 HRC’ye kadar son derece sert malzemeleri işleyebilen bu yeni nesil karbür frezeler, takım ömrünü önemli ölçüde uzatmak için aşınma dayanımını ve yapışma direncini artıran AITiSilN kaplamalı ultra mikro tanecikli karbür malzemeden üretilmektedir. Alt katmana ek olarak Mitsubishi’nin yeni geliştirdiği AICrSiN çok katmanlı PVD kaplama yer almaktadır. Bu inovatif yeni katman teknolojisi eşsiz oksitlenme direnci, daha iyi kayganlık ve daha yüksek aşınma direnci sunmaktadır. Sonuç olarak bu yeni teknoloji; bir yandan müşterilere rakip ürünlere kıyasla çok daha uzun süre en sert malzemelerin işlenebilmesi konusunda güven verirken aynı zamanda tezgah ömürlerini de uzatan takım performansı sunmaktadır.

 
50 ila 70 HRC sertlikteki malzemelerin işlenmesi için uygun Mitsubishi “Impact Miracle Revolution” serisi dahilinde sunulan yeni VFR serisi, son kullanıcılara sert malzemelerin işlenmesinde geniş bir uygulama çeşitliliği sunmaktadır. Bu sayede yeni VFR serisi küre uçlu parmak frezeler sert malzemelerin kaba işlemesinden finiş işlemesine kadar tercih sebebi olan bir takım haline gelmektedir. VFR Serisinde; son işlem ve ayna pürüzsüzlüğünde finiş işlemeye yönelik VFR2SBF ile kaba, yarı ince işleme ve son işlem uygulamalarına yönelik VFR2SB olmak üzere iki farklı çeşit bulunmaktadır. 
 
Mitsubishi “Zero-µ” yüzey teknolojisine sahip VFR2SBF finiş takımında 30 derece helis geometrisi talaşı dışarı atarken, etkileyici merkez kesme değerleri sunan özgün bir yarıçap geometrisi mevcuttur. İki helisli finiş takımında; karbon çeliği, alaşımlı çelik, ön sertleştirmeli çelik ve sertleştirilmiş çelikleri keserken performansı optimize etmek ve maksimum rijitlik için kesme boyu kısadır. Son işlem takımının düz şaftlı veya ulaşılması zor geometrilere erişimi maksimumda tutmak için konik şaftlı alternatifleri bulunmaktadır. VFR2SBF, 1 ila 6 mm çapta sunulmaktadır.
 
Yüksek hassasiyetli  yarı finiş ve finiş uygulamaları için daha esnek VFR2SB, son kullanıcının ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak için dört farklı şaft tipiyle sunulmaktadır. Bu etkileyici çok yönlü ürün, 0,2 ila 38 mm kesim boylarıyla 0,2 mm ila 20 mm çaplarda sunulmaktadır. Düz ve konik şaft seçenekleri; işlemesi son derece zor olan malzemeler için yüksek ilerleme hızlarında  rijitliği maksimumda tutmak, vibrasyonu azaltmak  ve takım ömrünü optimize etmek üzere tasarlanmıştır.